poniedziałek, marzec 19, 2018

Social icons

 
F icon.svg       g32     256px-Youtube icon.svg     

Oprogramowanie NCguide

Opis produktu

 

NCGuide Academic Package - to narzędzie do symulacji systemów CNC firmy FANUC pracujące na komputerach osobistych, zapewniające realistyczne środowisko do obsługi i programowania obróbki, którego cena wynosi ułamek kosztu obrabiarki produkcyjnej, oznacza to niższe koszty szkolenia, które dodatkowo można przeprowadzać w przyjaznym środowisku, z dala od hałasów typowych dla produkcji. Można wielokrotnie powtarzać typowe procedury obsługi, programowania i derwisowania oraz optymalizować procesy, bez stwarzania zagrożenia dla pracowników, narzędzi czy obrabiarki.

Szkolenie z zakresu obsługi

Oprogramowanie NCGuide to idealne rozwiązanie do szkolenia z zakresu obsługi. Można wywołać wszystkie standardowe ekrany CNC oraz wykonywać wszystkie standardowe procedury.

Można tworzyć i edytować programy obróbki, szukać słów w blokach, wczytywać i zapisywać programy oraz sprawdzać składnię programów i ścieżki ruchu narzędzi. W celu ułatwienia zrozumienia, można wizualizować i wyświetlać na ekranie dane dotyczące przedmiotu obrabianego, narzędzi i kompensacji zużycia. Użytkownicy mogą zapoznawać się z nowymi funkcjami, jeszcze zanim nowe układy sterowania zostaną zainstalowane.

Szkolenie z zakresu programowania obróbki

Oprogramowanie NCGuide obsługuje zarówno konwencjonalne programowanie z użyciem funkcji G, jak i bardzo przyjazne dla użytkownika programowanie interaktywne w MANUAL GUIDE i z wizualizacją 3D geometrii obrabianej części i ścieżek ruchu narzędzi.

Można tworzyć i edytować programy sla centrów obróbczych i tokarek. Za pomocą symulacji toru narzędzi można sprawdzić poprawność programów.

 

NCguide       Wersje oprogramowania:
 
  • Wersja klasowa - sieciowa:
          16 stanowisk,
          licencja nieograniczona czasowo
 
  • Wersja domowa:
          1 stanowisko,
          licencja roczna
 
 Wersja szkoleniowa zapewnia tworzenie konfiguracyjne maszyn o parametrach:
  • maksymalna ilość osi sterowanych - 4
  • maksymalna ilość torów - 1
  • maksymalna pamięć programów technologicznych - 32 Kb
  • maksymalna ilość programów technologicznych - 64 (w jednym profilu maszyny)