poniedziałek, marzec 19, 2018

Social icons

 
F icon.svg       g32     256px-Youtube icon.svg     

Oprogramowanie MobiLAB

 

Opis produktu

Aplikacja MobiLAB pozwala na łatwe, graficzne programowanie robotów mobilnych firmy Mechatronik: SumiBOT I i robota kroczącego InsektBOT I. Intuicyjny i przejrzysty interfejs przygotowany w języku polskim oraz wygodna metoda programowania sprawiają, że nawet niedoświadczone osoby mogą w krótkim czasie opanować programowanie i sterowanie naszymi robotami mobilnymi.

Podczas tworzenia aplikacji postawiliśmy sobie za cel, by była ona prosta i przejrzysta. Łatwość obsługi i możliwość uniknięcia trudności programistycznych pobudza wyobraźnię i zainteresowanie użytkownika robotyką mobilną oraz wykorzystaniem mikrokontrolerów. Dodatkowe funkcje mają jednak umożliwić użytkownikom poznanie zasad bardziej zaawansowanego programowania, wraz z narastającym zainteresowaniem tematem oraz chęcią samokształcenia.

Metoda programowania robotów w aplikacji MobiLAB opiera się na tworzeniu schematów blokowych w oparciu o przygotowane bloki funkcyjne. Dostępne są bloki odczytujące dane z czujników, sterujące bezpośrednio napędami, funkcje logiczne oraz bloki realizujące złożone funkcje tj. ruch po spirali czy jazda po linii. Wszystkie funkcje zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu ich wykorzystanie w programie.
Kolejną możliwością programu jest sterowanie robotem w czasie rzeczywistym przez moduł radiowy, przy użyciu koła sterowania podglądu obrazu z kamery w oknie.
 
MobiLAB 2
 
Po utworzeniu algorytmu sterowania w formie grafu , program umożliwia generację kodu źródlanego dla danego robota. Wygenerowany kod można obejrzeć na ekranie, co pozwala na poszerzenie wiedzy użytkownika, który na przykładzie jest w stanie zapoznać się ze sposobem tworzenia algorytmu np. w języku C.
 
 
 
MobiLAB 3
 
 
 
Od tej chwili robot realizuje program zaprojektowany przez użytkownika.
 
 
 
 
 

Pobierz ulotkę (pdf)

Filmy i foto