poniedziałek, luty 19, 2018

Social icons

 
F icon.svg       g32     256px-Youtube icon.svg     

Edison

 

Opis produktu

 

Wersja Edison 5 jest unikalnym, nowym środowiskiem do nauki elektrotechniki i elektroniki. Nauczyciele, studenci i entuzjaści elektroniki mogą używać realistyczne elementy, płytki, wirtualne urządzenia, dźwięki i animacje do tworzenia oraz testowania trójwymiarowych obwodów, a jednocześnie oglądać schemat układu.  Edison zawiera ponad 100 eksperymentów i problemów, które mogą być wykorzystane przez nauczycieli i studentów.

edison ring

Wybieraj realistyczne baterie, oporniki, diody, tranzystory, bramki logiczne, przerzutniki, a nawet mikrokontrolery i układy scalone - wszystkie dostępne na półkach Twojego wirtualnego laboratorium. Umieść je na stole laboratoryjnym lub na płytce, na której widać ukryte wewnętrzne połączenia. Połącz części razem przy pomocy myszy, a układ zacznie natychmiast działać, dzięki czemu możesz go testować i rozwiązywać problemy przy użyciu wirtualnych instrumentów. Dodatkowo Edison automatycznie przygotowuje standardowy schemat i wyświetla go równocześnie.

edi5 multi

Po zapoznaniu się ze schematami układów możesz użyć edytora schematów i analizatora obwodu kompatybilnego z bardziej zaawansowanym programem analizy obwodów TINA. Oprócz wyświetlania wirtualnych instrumentów, Edison dostarcza aktualne okno wyników analiz. Korzystając z tego okna możesz przedstawić analizę obwodu z pełną kontrola nad osiami, stylem linii, kolorem i czcionkami. Możesz nawet drukować te wykresy bezpośrednio z Edisona lub przenosić do innych programów.

mcu

Jedną z najbardziej innowacyjnych funkcji Edisona jest to, że potrafi on nie tylko obliczać napięcia i prądy, ale również dla układów liniowych, pokazać w jaki sposób są one otrzymywane lub matematycznie opisywane, np. możesz poznać jak działa prawo Ohma, jak zmienia się sygnał na wyjściu wraz z częstotliwością lub jak wygląda przebieg napięcia kondensatora w czasie.

edison vdiv

 


 

Podstawowe funkcje programu:

  • Pełne OpenGL 3D można wyświetlać z dowolnego kąta, tworząc i edytując w układach 3D
  • Symulacja obwodów mieszanych, umożliwiająca wymieszanie, części analogowe z cyfrowymi włącznie z mikrokontrolerami
  • Więcej części elektronicznych: Diody Zenera, Mikrokontrolery PIC, AVR i 8085 i wiele innych
  • Części mechaniczne (przekładnia, ciepło, stojak, koło pasowe i inne) w zestawie
  • Umożliwia łączenie części mechanicznych i elektrycznych oraz elektroniki
  • Teraz działa w dowolnej rozdzielczości, co obsługuje komputer i system operacyjny
  • Więcej eksperymentów z mikrokontrolerami
  • Zaawansowane, zintegrowane narzędzia do tworzenia nowych eksperymentów i problemy do rozwiązania