środa, marzec 21, 2018

Social icons

 
F icon.svg       g32     256px-Youtube icon.svg     

ZSKW ramach projektu pn. "Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji" realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER uczestniczymy w przygotowaniu opisów kwalifikacji rynkowych oraz przygotowywujemy się do pełnienia w ZSK funkcji Instytucji Certyfikującej dla opracowanych przez nas kwalifikacji.

Gala Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w Łodzi
 
para www
 
 
14 czerwca 2016 w Muzeum Miasta Łodzi podczas uroczystej Galii Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji firma Mechatronik została wyróżniona nagrodą "Skrzydła Wyobraźni" oraz certyfikatem „Multinnowator”.  Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia było Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi, a współorganizatorami: Muzeum Miasta Łodzi i partnerzy (m.in. firmy i pracodawcy).
 
 
 

Szkolenie M08: „Podstawy programowania układów mikroprocesorowych na przykładzie układu Arduino”
 
arduino unoi
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie z zakresu programowania układu Arduino, które odbędzie się 6 maja 2016 r. o godz. 10:00 w pierwszym dniu.
Więcej proponowanych przez nas szkoleń oraz terminy znajdą Państwo tutaj.
 
 
 

Szkolenie z programowania sterowników S7-1200

szkolenie 1
 
08-09 kwietnia przeprowadziliśmy szkolenie z podstaw programowania sterowników PLC S7-1200 Siemensa. Poniżej kilka fotografii. Na jednej z foto EasyPort do MecLAB i wirtualne obiekty ze środowiska EasyVeep na ekranie laptopa. W szkoleniach zaawansowanych podłączamy np. zestaw MecLAB falowniki czy kontrolery silników. W tym podstawowym szkoleniu zastosowanie wirtualnych obiektów zminimalizowało czas jaki poświęciliśmy na sprzęt i uczestnicy cały czas szkolenia mogli przeznaczyć na programowanie.
 

Aplikacja do sterowania robotem sumo za pomocą telefonu czy tabletu
aplikacja sumo 1
 
 
Zrobiliśmy opcję sterowania za pomocą wychylenia urządzenia przenośnego dzięki czujnikowi żyroskopowemu.
  aplikacja sumo 2

Ardiuno Day 2016 Gliwice
arduino
 
 
2 kwietnia braliśmy udział w Arduino Day w Gliwicach. Dziękujemy za zaproszenie organizatorom. Zdjęcie z tortem pokazuje jak wiele osób interesuje się tym projektem. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat, a najstarszy ponad 55. Na spotkanie przybyli ojcowie z synami, uczniowie z techników oraz studenci. Sobota 9:00 rano start, 22:00 koniec i nikt nie płacze, że przyszedł do szkoły ;)
 
 
 
 

XIX Łódzkie Targi Edukacyjne

 Lodz 01

W dniach 17 - 18 marca 2016 r. w hali Expo-Łódź odbyły się XIX Łódzkie Targi Edukacyjne, w których Mechatronik wziął udział.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko:)

 
 

Konferencja „Mechatronika w Edukacji” w Jędrzejowie

2016 03 03 a12
 
 
W dniach 3 - 4 marca 2016 r. w ramach III Festiwalu Mechatroniki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 w Jędrzejowie odbyła się konferencja pt. " Mechatronika w Edukacji" na której po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nowe produkty opracowane na potrzeby projektu "Fabryka Robotów".

 

 

 

Galeria zdjęć...

Więcej informacji...
 

Nowe ramię robota "Marianek"
 
marianek 3Zgodnie z obietnicą przedstawiamy kolejny projekt. Tym razem na warsztat trafił „Marianek”. To uproszczone 4 osiowe ramię robota, które w założeniu miało być tańszą alternatywą dla naszego sztandarowego robota RobTRAIN I. Konstrukcja prezentowanej wersji z tworzywa sztucznego, podobnie jak robot sumo, została wycięta laserem. Układ sterowania podobnie jak w sumo stanowi płytka Aduino. Płytka posiada swój język programowania, jeśli jednak ktoś sobie życzy, przygotowaliśmy uproszczony system sterowania. Dla osób bardziej wymagających poprawiliśmy też sztandarowy program RobLAB. Najnowszą wersję pokaże w kolejnym wejściu. Możliwe, że już jutro zamieścimy foto Marianka w wersji metalowej.
 
marianek 1 marianek 4

 
Nowa konstrukcja i elektronika robota Sumo

sumi botNa załączonej fotografii zmieniona konstrukcja i nowa elektronika sterująca robota Sumo. Przykładowa konstrukcja z tworzywa sztucznego, dla zainteresowanych nadal dostępna jest wersja metalowa. Nowością jest zastosowanie jako układ sterowania układu Arduino. Korzystamy z kilku wersji tej płytki. Wersja Yun pozwalająca na przesyłanie informacji przez WI-FI rozwiązała nasz problem z transmisją radiową. Zmodyfikowaliśmy nasz program MobiLAB. Teraz możesz programować robota naszym programem lub aplikacją przeznaczoną do programowania Arduino. Dla miłośników tabletów i smartfonów powstała dodatkowa aplikacja do zdalnego sterowania robotem panelem lub z wykorzystaniem żyroskopu (przez odpowiednie pochylenie telefonu)... początek tekstu oraz dalsza jego cześć na Google+.
 
 

Nowa strona poświęcona drukarkom 3D
 
google
 
 
Zgodnie z zapowiedzią firma Mechatronik zwiększyła swoją ofertę drukarek i skanerów 3D. W tym celu utworzona została nowa strona na Google+ dotycząca tematu druku 3D, którą mogą Państwo obejrzeć tutaj.
 
 
 
 

 
Konferencja "Techniki wytwarzania i mechatronika" w CKP w Krakowie
 
2015.10.20 Krakow 4W dniach 20 - 21 października 2015 r. w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie z nauczycielami i dyrektorami Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia. Spotkanie poświęcone technikom wytwarzania i mechatronice zorganizowane zostało przez firmę Mechatronik, Festo, MTS oraz CKP w Krakowie.
 
 
 

Konferencja "Tydzień technik wytwarzania w Gorzycach"
 
IMG 0281
W dniach 17 - 20 marca 2015 r. odbył się tydzień poświęcony technikom wytwarzania zoorganizowany przez firmę Mechatronik, Festo, MTS i CKP w Gorzycach. Spotkanie rozpoczeło się konferencją, na której omawiane były nowości wyżej wymienionych firm, a zakończyło szeregiem szkoleń i warsztatów.
 
 
 

XX Targi Edukacyjne EDUKACJA
 
03.2014 Targi Kielce

W dniach 26-28 marca 2014 firma Mechatronik Artur Grochowski uczestniczyła w jednym z najważniejszych wydarzeń branży Edukacyjnej w Polsce jakimi są Targi Edukacyjne w Kielcach.

W czasie trwania targów firma Mechatronik otrzymała medal za Robota Dydaktycznego Rob TRAIN I.

 
 
 
Kielce targi medal www  Kielce targi www
 

XVII Łódzkie Targi Edukacyjne 2014

XV Łódzkie Targi Edukacyjne 2012

 

4f6213a219b40 k11

Od 15 do 17 marca 2012 w nowym Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym MTŁ przy al. Politechniki 2 odbyły się XV Łódzkie Targi Edukacyjne, organizowane przez Spółkę Targową Międzynarodowych Tragów Łódzkich i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Tegorocznym Targom Edukacyjnych towarzyszył konkurs Na Najciekawszy Środek Dydaktyczny organizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, gdzie firma Mechatronik Artur Grochowski została Laureatem Medalu MTŁ za Robota Edukacyjnego Robtrain I.

 

Łódź targi www      Łódzkie Targi www  

 

Więcej informacji...

Galeria zdjęć...


 III Mielecki Festiwal Nauki i Techniki 2012

 

prezentacje2012-01-13-Mielec image 01W dniach 12-13 grudnia 2012 r. w nowo powstałym budynku Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania odbył się III Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki zoorganizowany przez mieleckie  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, na którym firma Mechatronik przedstawiła nowe drukarki 3D pozwalające na drukowanie trójwymiarowych obiektów.

Ponadto podczas Dni Otwartych III Festiwalu można było również zobaczyć stanowiska egzaminacyjnych dla zawodu technik mechatronik, roboty mobilne, a także robota dydaktycznego - Rob TRAIN I.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.

 

Więcej informacji...

Galeria zdjęć...


II Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu 2012

1012162938W dniach 13-14 stycznia 2012 r. w budynku Domu Kultury w Mielcu, odbył się II Festiwal Nauki i Techniki zoorganizowany przez mieleckie  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, gdzie firma Mechatronik po raz pierwszy przedstawiła nowy robot latający  HEXAcopter do filmowania i fotografowania z powietrza. Ponadto podczas Dni Otwartych II Festiwalu można było zobaczyć stanowiska  egzaminacyjnych dla zawodu technik mechatronik, roboty mobilne, a także dydaktycznego robota - Rob TRAIN I.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.

 

Więcej informacji...

Galeria zdjęć...

 


I Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu 2011

 

2011-10-targi-mielecW dniach 7 – 8 października 2011 r. w Inkubatorze Nowych Technologii IN-Tech 1 w Mielcu, odbył się I Festiwal Nauki i Techniki, na którym firma Mechatronik przedstawiła swoją ofertę, dotyczącą stanowisk egzaminacyjnych dla zawodu technik mechatronik, robotów mobilnych w mechatronice oraz dydaktyczne ramię robota wraz z oprogramowaniem do sterowania i symulacji pracy. 

Wszystkim uczestniczącym w targach serdecznie dziękujemy za przybycie i odwiedzenie naszego stoiska.

 

 

 

Więcej informacji 1...

Więcej informacji 2...

Galeria zdjęć...

 


Targi w Mielcu 2010

2010-09-targi-mielec

W dniach 3-4 września 2010 r. w Mielcu, w ramach II Konferencji dotyczącej budowania szkolnej społeczności uczącej się odbyły się targi prezentujące najnowsze technologie wspomagające edukację.

Firma Mechatronik przedstawiła na nich swoją ofertę dotyczącą stanowisk egzaminacyjnych, pomocy dydaktycznych oraz szkoleń.

 

 

 

 

 

Więcej informacji 1...

Więcej informacji 2...

Galeria zdjęć...


 


XX Targi Edukacyjne EDUKACJA